Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 15 februari is unaniem gekozen voor het Goede Doel waar DTC de Mol zich tijdens en voor de Goede Doelen Molentocht sterk voor maakt.
Zoals in de tijdens de ALV gehouden pitch werd aangegeven, wordt vaak een goed doel voorgesteld waar iemand zich nauw betrokken bij voelt. Door gebeurtenissen vaak in zijn of haar omgeving. Door gebeurtenissen die daarna sterk in het geheugen gegrift blijven staan
Stichting Voor Sara is eind 2016 opgericht door de ouders van Sara Verbrugge, vlak nadat zij te horen kregen dat Sara lijdt aan de ongeneeslijke spierziekte Lama2-MD (Ook wel bekend als MDC1A). Kinderen met deze spierziekte worden over het algemeen niet oud. Bovendien brengt de spierzwakte veel beperkingen met zich mee in het dagelijks leven. Daarom zetten wij ons sinds de diagnose met hart en ziel in voor Sara en alle andere kindjes met deze verschrikkelijke spierziekte. Ook willen we bekendheid geven aan de vele tientallen onbekende en zeer zeldzame spierziekten en de impact voor patiënten en hun families.
Wij zijn ervan overtuigd dat ALLE spierziekten de wereld uit moeten. Op dit moment is het lastig fondsen te werven voor kleine patiëntengroepen. Er wordt minder in zeldzame ziekten geïnvesteerd. Deze spierziekten zijn echter niet moeilijker op te lossen en ook deze patiënten hebben in onze ogen recht op een kans op een gezond leven. Een behandeling voor Lama2-MD kan een oplossing zijn voor veel meer spierziekten.
We dromen dat Sara ondanks haar spierziekte later een zelfstandig en gelukkig leven kan leiden. Wij geloven dat kinderen en volwassenen met een spierziekte een gezondere toekomst tegemoet kunnen gaan dankzij betere diagnostiek, goede zorg en uiteindelijk een behandeling.